Ceļojums radiosakaru pasaulē kopā ar radiotehniķi un stāstnieku Didzi Puču

Izziņas un eksperimentu centrs „Lielvārdi” 2014. gada 15. februārī pulksten 16:00 ielūdz uz interesantu stāstījumu par radiosakaru vēsturi no pirmsākumiem līdz pat mūsdienām! 

Kopā ar pieredzējušo radiotehniķi un stāstnieku Didzi Puču uzzināsim, kas ir radiosakari, kā tie darbojas un kur tos izmanto. Lūkosim noskaidrot, kurš bija pirmais radio sakaru atklājējs – Aleksandrs Popovs vai Guljelmo Markoni. Aplūkosim dažādu vecumu un izmēru radio aparātus, tai skaitā arī Latvijā ražotos, kas bija unikāli un konkurētspējīgi visā pasaulē! Iejutīsimies arī radistu lomā, mēģinot ar Morzes alfabētu pārsūtīt un uztvert ziņojumus. Uzzināsim, kas ir mūsdienu radio sports un radio pirātisms, un palūkosimies, kādi radio viļņi ir gaisā ap mums šeit un tagad.

Lielvārdietis Didzis Pučs ir aizrautīgs un runātīgs radiosakaru un elektronikas entuziasts ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi šajās jomās. Paralēli prasmēm salabot visdažādākās ierīces, viens no Didža hobijiem ir arī kolekcionēt un atjaunot vēsturiskas radio un elektronikas ierīces. Un praktiski par katru no tām Didzim padomā ir kāds interesants stāsts un skaidrojums. 

Nāc ciemos un izzināsim šo pasauli kopā!

Ceļojums radiosakaru pasaulē – no pirmsākumiem līdz mūsdienām
15. februārī pulksten 16:00
Pasākuma ilgums – aptuveni 2 stundas
Ieejas maksa – 4 EUR (2,81 Ls)
Norises vieta – izziņas un eksperimentu centrs „Lielvārdi”, Skolas ielā 5, Lielvārdē

Atbalstītāji